ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6971352
*
nr 697 1352
Spegel
Venetiansk, höjd: ca 60
Kondition: skador
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2011
kl 18:17:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 18:02:45
1
200 kr
15/5 00:46:15
2
300 kr
16/5 16:19:23
3
300 kr
16/5 16:19:38
3
400 kr
16/5 18:09:10
4
400 kr
16/5 18:12:36
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Kondition: skador
nr 697 1352
Spegel
Venetiansk, höjd: ca 60
Kondition: skador
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 18:02:45 | 1 | 200 kr |
15/5 00:46:15 | 2 | 300 kr |
16/5 16:19:23 | 3 | 300 kr |
16/5 16:19:38 | 3 | 400 kr |
16/5 18:09:10 | 4 | 400 kr |
16/5 18:12:36 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23